Bambusest terrassilaud

Omadused

Bambusest terrassilaud oma omadustelt on väga tugev, vastupidav ja stabiilne. Välimuselt ja toonilt meenutav sooja tamme tooni. Tegu tiheda materjaliga mis ei mädane kergelt. Toodet võib tugevuselt pidada tammega sarnaseks ja mõõtmistulemuste poolest isegi tunduvalt tugevamaks. Kui Brinell´i  tugevustesti alusel tamm on suurusjärgus 3,5 siis meie bambuse terrassilaua mõõtmistulemused 5,6 kuni 7. Bambus võrreldes mõne kunstliku tootega ei kuumene üle – jala all tundub puidune, välimuselt korrektne. Kasutades seda materjali on meie ökoloogiline jalajälg väga väike võrreldes muude terrassimaterjali valikutega. Bambus teadupärast on üks kiiremini kasvavaid taimi maailmas.

Tootmine

Toormaterjal keedetakse ja sellest moodustatakse bambuse ribad. Need liimitakse omavahel kokku liimpuiduks mis peale hööveldust saab omale terrassilauad kuju. Põhiline profiil on pealt sile alt rihveldatud. Eritellimusel saadaval ka muud võimalikud profiilid samuti bambuse liimuidust laagid  ja muud tooted.

Mõõdud

Toote paksus peamiselt kas 18 või 20mm. Laius 14cm või 20cm. Pikkused 2,44m/3m/3,66m/4,27m/4,88m. Suuremate ja eritellimuste puhul võimalikud pikkused ka kuni 6m ja rohkem. Erisoovide puhul peaks arvestama pikemate tarneaegadega sest toode valmistatakse Aasias ja transpordi aeg on pikem Euroopa laost kauba toomisel.

Viimistlus

Toode on õlitatud tehases toonimata õliga. Kohapeal üleõlitamist otseselt ei vaja. Üle võib õlitada kohapeal tehtud otsa lõiked. Tehase esindaja sõnul võimalik ka tooniga objektil – selleks pealmine kiht õlist eemaldada ja kanda soovitud toon terrassile. Suuremate eritellimuste puhul võimalik tehases viimistleda toonitud õliga. Selleks jällegi vaja varuda piisavalt aega.

Paigaldus

Paigaldatakse terrassilauad laagidele laua külgedel asuvate soontesse paigaldatavate klambritega.  Sellist paigaldust võib ka nimetada peitepaigalduseks kuna inetuid kruviaukusid pole laudadelt näha. Antud kinnituslahendus tagab esteetilisema ja puhtama üldmulje.

Kokkuvõtvalt

Meie arvates oma omadustelt on meie poolt pakutav bambusterrass üks parimaid võimalikke terrassimaterjali valikuid.

Hind:

Toote kirjeldus ühik hind
Bambuse terrassilaud 18*140*244/300/366/427/488m m2 102,80 €
Kinnitusklamber koos kruviga , kulu 25 tk m2-le tk 0,77 €

NB! Hinnad on m2 kohta ja ei sisalda KM!

 

Tootest pilte: